Uczennice klas szóstych Szkoły Podstawowej nr 7 im. Jana Pawła II w Oleśnicy uczestniczyły w dniu 08.05.19 w warsztatach kulinarnych.

Warsztaty te zorganizowało CKiW OHP w Oleśnicy w ramach realizowanego projektu "Zdrowie - moda na całe życie". Młodzi kucharze mieli za zadanie przygotować zdrowe i pożywne przekąski, dania obiadowe oraz śniadania, a były to: makaron z indykiem, tortille z łososiem sałatkę meksykańską, zdrowy zielony koktajl, witaminowe smoothie oraz zupę krem z pieczonych pomidorów i papryki z mozzarellą.

Uczniowie z powierzonych zadań  wywiązali się świetnie, a pod czujnym okiem i przy profesjonalnych poradach p. Beaty Bąk  pracownika Centrum, powstały smakowite potrawy.

Uwieńczeniem tak mile spędzonego popołudnia była degustacja wspólnie przyrządzonych dań. Wszystkim dopisywał apetyt i dobry humor.

Zainteresowanie zajęciami jest tak duże, że dziewczynki dopytywały się już o następne spotkanie.

Uwieńczeniem przygody z gotowaniem będzie wykład warsztatowy O ZASADACH ZDROWEGO ŻYWIENIA, który odbędzie się 10 maja w Sali Rycerskiej Zamku Książęcego, w którym wezmą udział uczniowie naszej szkoły.

Małgorzata Czapiga-Maciąg