Dnia 15 marca 2019 klasy 7, 8 i gimnazjalne wybrały się na wycieczkę do Hydropolis do Wrocławia.

O godzinie 7.25 zebraliśmy się  pod sklepem E.Leclerc  i po krótkim sprawdzeniu obecności wsiedliśmy do autobusu. Po godzinie 8 byliśmy już na miejscu. Czekaliśmy chwilę po czym podzieliliśmy się na dwie grupy: starszą i młodszą. Dwie grupy udały się wraz z przewodnikami do Sali kinowej, gdzie oglądaliśmy film o powstaniu Planety wody czyli Ziemi. Podczas projekcji dowiedzieliśmy się dużo na temat wody we wszechświecie i na Ziemi. Następnie udaliśmy się na oglądanie wystawy. Pierwszym elementem wystawy była atrapa wodzi podwodnej, która została wykorzystana podczas wyprawy na dno Rowu Mariańskiego. Kolejnym elementem zwiedzania była sala wypoczynkowa, gdzie można było się poczuć jak na plaży lub w Amazonce. Oglądaliśmy również sektory wystawy takie jak: Ocean Życia, Historia inżynierii wodnej, Stany wody, Miasto i woda czy Człowiek i Woda. Po godzinnej wycieczce po muzeum udaliśmy się na warsztaty. Starsza grupa  zajęła się tworzeniem kształtów z plasteliny, aby nie zatonęły, Zlewaniem wody z jednej zlewki do drugiej za pomocą sznurka oraz sprawdzali czy cały blok styropianu zmieści się w acetonie. Młodsza grupa sprawdzała czy przedmiot umieszczony w butelce wypełnionej woda tonie pod wpływem zmiany ciśnienia, sprawdzaliśmy również czy woda nie wyleje się z butelki i próbówki po przechyleniu przy pomocy napięcia powierzchniowego, następnie graliśmy na wilgotnych kieliszkach. Ostatnim elementem warsztatów było tworzenie wulkanu. O godzinie 12 wyjechaliśmy z Wrocławia. Bardzo głodni udaliśmy się do Mc Donald’s na ciepły posiłek. Po godzinie szczęśliwie wróciliśmy do Oleśnicy.

Mam nadzieję, że w następnym roku, również odbędzie się taka wycieczka i inni będą mogli poznać niesamowity, bardzo ciekawy i nieodkryty świat wody, która jest źródłem życia.

Zuzanna Ubowska

Klasa 8a