W bieżącym roku szkolnym nasza szkoła przystąpiła do programu „Bezpieczny Dolnoślązak”. Jest to trzecia edycja programu, którego organizatorem jest Marszałek Województwa Dolnośląskiego, a realizacją zajmuje się Dolnośląski Ośrodek Doskonalenia Nauczycieli we Wrocławiu. Inicjatywa ukierunkowana jest na edukację dla bezpieczeństwa. Dzięki realizacji programu uczniowie  nabywać i utrwalać będą praktyczne umiejętności w zakresie bezpiecznego zachowania, wykorzystania ich w sytuacjach życia codziennego oraz w działaniach przy współpracy z różnego rodzaju służbami i organizacjami. Obecnie rozpoczynamy pracę nad projektem edukacyjnym, który będzie realizowany w najbliższych miesiącach.

Zespół ds. Bezpiecznej Szkoły

Prelekcja n/t cyberprzemocy

20.12.2018 r. w ramach Programu „Bezpieczny Dolnoślązak” dla klas 0-III naszej szkoły została zorganizowana prelekcja n/t cyberprzemocy. Przedstawiciel Komendy Powiatowej Policji w Oleśnicy w przystępny dla tej grupy wiekowej sposób przedstawił jakie zagrożenia czyhają w sieci. Uczniowie po obejrzeniu filmu  edukacyjnego n/t korzystania z internetu udzielali odpowiedzi na pytania dotyczące treści filmu. Mamy nadzieję, że po tym spotkaniu dzieci będą wyposażone w informacje  które pozwolą im na właściwe  korzystanie z internetu  i odpowiednie reagowanie na niebezpieczeństwa i zagrożenia w sieci.

Małgorzata Górko (Zespół ds. Bezpiecznej Szkoły)

Zapraszamy do obejrzenia relacji video z naszych prelekcji nt. Cyberprzemocy:

Odblaskowa prelekcja - Bezpieczny Dolnoślązak w SP7

"Jestem widoczny - jestem bezpieczny"

W ramach programu „Bezpieczny Dolnoślązak” w Szkole Podstawowej Nr 7 w Oleśnicy 16 stycznia 2019 r. odbyła się prelekcja na temat „Bezpiecznego poruszania się po zmroku i roli elementów odblaskowych po zmierzchu.”

Pogadankę połączoną z prezentacją multimedialną poprowadziła sierżant sztabowy Aleksandra Pieprzycka z Komendy Powiatowej w Oleśnicy. W czasie spotkania z dziećmi została omówiona problematyka bezpiecznego przechodzenia przez jezdnię, poruszania się po zmroku, roli elementów odblaskowych a także zachowania bezpieczeństwa w czasie zbliżających się ferii zimowych.

W spotkaniu wzięło udział 199 uczniów z klas 0-III Szkoły Podstawowej Nr 7 w Oleśnicy. Zakończyło się ono pokazem różnorodnych elementów odblaskowych.

Małgorzata Pochopień i Danuta Sodolska-Urbaniak (Zespół ds. Bezpiecznej Szkoły)

Film 4

Film 5

Film 6

Warsztaty ,,Bezpieczeństwo w sieci, cyberprzemoc"

Dnia 23 stycznia w sali biblioteki przy ul. Reja odbyły się spotkania z Policją i przedstawicielkami Santander Bank Polska S.A. Rynek na temat ,,Bezpieczeństwo w sieci i cyberprzemoc".

Przedstawicielka Policji wyjaśniła czym jest cyberprzemoc i jakie działania do niej należą.Opowiedziała o konsekwencjach prawnych, sposobach na bezpieczne korzystanie z internetu, uniknięciu przemocy w sieci i o osobach, do których możemy się zgłosić o pomoc.

W drugiej części spotkania pracownicy Santander Bank Polska S.A. przedstawili film, jak zabezpieczyć swoje dane osobowe, konta bankowe oraz hasła i loginy przed przestępcami. Następnie przeprowadzili z uczniami rozmowę opierającą się na pokazanym wcześniej filmie oraz tłumaczyli, jak bezpiecznie korzystać z usług banku w wersji elektronicznej.

W spotkaniu udział wzięło  340 uczniów naszej szkoły z klas: IV-VIII i III gimnazjum.

Sylwia Pakos (Zespół ds. Bezpiecznej Szkoły)

Film 4

Film 5