Zapraszamy ptaki do szkoły- zimowa stołówka

dla ptaków nadal czynna

Klasa 5c przeprowadziła na terenie szkoły akcję mającą na celu pozyskanie pokarmu dla ptaków. Zależało nam również na kształtowaniu świadomości ekologicznej, rozwijaniu zamiłowania do przyrody poprzez zachęcanie uczniów do obserwacji ornitologicznych w najbliższym otoczeniu i zapoznaniem uczniów z różnorodnością gatunkową ptaków,

Nie jest nam obce także uwrażliwienie na los ptaków w okresie zimowym.

W ramach akcji zebraliśmy około 20 kg pokarmu dla ptaków w postaci: kolb, kuli , knedli, walca i innych przysmaków dla ptaków. Dobrze dobrana karma zimowa dla dzikich ptaków zapewni im przetrwanie oraz spełni swoją funkcję odżywczą.

Zebrany pokarm posłuży nam do dokarmiania w okresie zimowym ptaków na terenie szkoły i w pobliskim parku przez uczniów naszej szkoły. Pokarmu jest tak dużo , że na pewno starczy nam do wiosny. Dziękujemy bardzo za zaangażowanie wszystkim uczestnikom akcji.

Klasa 5c