Młodzież Szkoły Podstawowej nr 7 im. Jana Pawła II w Oleśnicy przykładem lat ubiegłych zorganizowała paczki mikołajkowe dla podopiecznych Świetlicy Środowiskowej Bratnia Dłoń.

Uczniowie - członkowie koła wolontariackiego przez miesiąc zbierali środki na zorganizowanie drobnych upominków dla swoich młodszych kolegów i koleżanek. Ogromny udział był tu nie tylko uczniów, ale również rodziców i pracowników szkoły. Jedną z takich akcji , dzięki której pozyskaliśmy prezenty dla naszych podopiecznych była akcja : Przynieś Słodziaka dla dzieciaka. Akcja polegała na zbieraniu naklejek Słodziaków, które następnie były wymieniane na pluszowe maskotki i książki w sklepach Biedronka. Do akcji włączyli się rodzice, uczniowie i pracownicy szkoły. Od oddziałów przedszkolnych po klasy gimnazjalne. Udało się zebrać 35 Słodziaków.

W paczkach nie brakło również słodyczy. Słodycze zbieraliśmy w kolejnej akcji. Celem naszych akcji było nie tylko zorganizowanie paczek, ale również kształcenie wrażliwości na drugiego człowieka wśród uczniów Szkoły Podstawowej nr 7.

Dzisiaj wolontariusze zapukali do drzwi świetlicy z podarunkami. Uczniowie przywitali nas z uśmiechami na twarzy. Specjalnie dla nas odśpiewali wspaniałe kolędy i piosenki świąteczne. A ponieważ wszystkie dzieci były - zdaniem opiekunów- bardzo grzeczne otrzymały więc prezenty.

Uśmiech i radość dzieci była w tym momencie największą zapłatą za poniesiony trud dla naszych wolontariuszy.