Uczniowie Szkoły Podstawowej nr 7 im. Jana Pawła II w Oleśnicy po raz kolejny mieli okazję spotkać się z radcą prawnym. Tym razem spotkanie poprowadziła radca prawny Anna Celińska – Kopec. Tym razem uczestniczyły w nim klasy szóste i piąte.
Oprócz informacji na temat pracy radcy prawnego, adwokata, prokuratora, komornika, sędziego uczniowie dowiedzieli się jaka jest droga do uzyskania takiego zawodu. Największą atrakcją była inscenizacja rozprawy sądowej . Uczniowie wcielili się w role sędziego, sędziów posiłkowych, oskarżyciela , obrońcy, poszkodowanego, oskarżonego i świadków. Były zadawane pytania, przesłuchanie świadków oskarżenia i obrońcy. Mowy końcowe wygłosiły obie strony i ostatecznie sędzia wydał wyrok.
Prowadząca poruszyła również tematy:
Gdzie znajdę pomoc prawnika
Postępowanie sądowe
Pomoc osobom pokrzywdzonym
Ważne telefony i strony internetowe
Prawa konsumenta
Powiatowy Rzecznik Konsumentów
Reagowanie w przypadku krzywdzenia innych
Spotkanie spotkało się z bardzo pozytywnym odbiorem. Było również okazją do zadawania pytań zarówno przez uczniów, jak i nauczycieli.
Klasa 5c