Dnia 29 listopada uczniowie klas szóstych uczestniczyli w wycieczce do kręgielni w Sky Tower we Wrocławiu. To nie był jednak główny cel naszej wycieczki. Mieliśmy bowiem zaplanowane warsztaty historyczne w Ossolineum.

W kręgielni podzieliliśmy się na drużyny 5 osobowe żeby móc zacząć emocjonującą grę. Wszyscy bardzo dobrze się bawili . W każdej drużynie został wyłoniony zwycięzca I miejsca.

Kolejnym punktem naszej wycieczki był spacer w stronę ul. Szewskiej do Ossolineum na warsztaty: Książka bez tajemnic - warsztaty introligatorskie.

Uczniowie zostali podzieleni na pięcioosobowe zespoły. Uczniowie dowiedzieli się na czym polega praca introligatora oraz samodzielnie pod okiem specjalistów przebrnęli przez kolejne etapy składania książki w całość. Efektem ich pracy były notesy. Wiele z nich trafi pod choinki , jako świąteczne prezenty dla bliskich.

Atmosfera była bardzo miła, wszyscy świetnie się bawili , zmęczeni , ale bardzo zadowoleni wróciliśmy do domów .