Dnia 28.11.2019 uczniowie klasy VI c przeprowadzili gościnną lekcję w Szkole Podstawowej nr 8. Tematem zajęć była Cyberprzemoc. Zajęcia zorganizowane zostały na potrzebę projektu „Oleśnickie szkoły przeciwko przemocy”. Lekcja rozpoczęła się ankietą, której wyniki pokazały jak często i w jaki sposób wykorzystują Internet uczniowie klasy VI z SP8 oraz jak często i w jakiej formie stykają się oni z cyberprzemocą. Uczniowie naszej Szkoły opowiadali o rodzajach cyberprzemocy oraz sposobach jej przeciwdziałania. Na podstawie dwóch krótkich filmów uczniowie mogli przeanalizować jak zachować się w sytuacjach, które łamią ich prawo w Internecie.  Dzieci dowiedziały się również, gdzie szukać pomocy i do kogo zgłosić się z podobnymi problemami. Zajęcia zakończyły się internetowym quizem podsumowującym temat zajęć. Wkrótce podobne zajęcia, tym razem prowadzone przez uczniów SP8 odbędą się w naszej Szkole.