19 listopada dwadzieścia osób z klas ósmych i z klasy siódmej uczestniczyło w warsztatach chemicznych. 

 Wycieczka rozpoczęła się o godz. 13:30 wyjazdem spod budynku szkolnego przy ul. Chopina. Dojazd do Instytu Chemii we Wrocławiu zajął 30 minut. 

 Tym razem zajęcia dotyczyły reakcji otrzymywania soli. Uczniowie wykonali 12 doświadczeń i opisali je utrwalając teorię wcześniej poznaną na lekcjach. 

 Pierwsze dwa doświadczenia dotyczyły reakcji zobojętnienia. Następnie uczniowie przeprowadzili 5 doświadczeń o otrzymywaniu soli, w których wykorzystali w praktyce wiedzę z chemii. Kolejne zadanie Reakcje soli z solami, wymagało od uczestników wykonania 4 doświadczeń. Ostatnie ćwiczenie Reakcje soli z kwasami polegało na przeprowadzeniu jeszcze jednego eksperymentu. Spotkanie zakończył pokaz przeprowadzony przez panią prowadzącą. Pokazała ona jak reaguje węglan sodu z kwasem solnym. 

 Wszystkie doświadczenia wiązały się z wytrącaniem osadu bądź zmianą barwy. Sprawiło to, że były one bardzo ciekawe i przyjemne dla oka.

 Opiekunką była jak zwykle niezastąpiona p. Pakos, która dopilnowała wszystkiego i zakończyła wyjazd wizytą w McDonald's. Do Oleśnicy wycieczka wróciła ok. 18:00.