Dnia 15 listopada uczniowie klas czwartych i piątej uczestniczyli w wycieczce do Wrocławia.  Mieliśmy zaplanowaną lekcję muzealną w Muzeum Pana Tadeusza i zabawę w kręgielni..

W kręgielni podzieliliśmy się  na drużyny 5 osobowe żeby móc zacząć emocjonującą grę. Wszyscy bardzo dobrze się bawili . Mimo, że zwycięzca jest tylko jeden to decyzją pani Beaty Rubaszewskiej wszyscy otrzymali dyplomy z napisem I miejsce !

Kolejnym punktem naszej wycieczki był spacer w stronę Rynku , a tam  Muzeum Pana Tadeusza.  Uczniowie zostali podzieleni na dwa zespoły. Każdy miała za zadanie jak detektyw odkryć informacje na temat najważniejszych wydarzeń  XX wieku. Pierwsze zadanie to zaszyfrowanie tajnej informacji dla drugiej drużyny za pomocą alfabetu Morsea. Omówiliśmy również najważniejsze wydarzenia XX wieku zaznaczając je na osi czasu. Radiostacja – to kolejny punkt zwiedzania. Tym razem odczytywaliśmy szyfr, który otrzymał Londyn od kuriera Jana Nowaka Jeziorańskiego. Inną poznaną postacią był Władysław Bartoszewski. Na podstawie jego życia dowiedzieliśmy się czym był komunizm. Zajrzeliśmy do celi i pokoju przesłuchań. Przez chwilę byliśmy w studiu, z którego nadawało Radio Wolna Europa. Poznaliśmy grę Cenzor i dowiedzieliśmy się czym była cenzura w PRL. Na koniec dowiedzieliśmy się co t była Solidarność.

Atmosfera była bardzo miła, wszyscy świetnie się bawili ,  zmęczeni , ale bardzo zadowoleni wróciliśmy do domów .