W dniu 13.11.19 klasy 3, 4, 5, 7 pojechały na wycieczkę do Wrocławia na warsztaty piernikowe. Całą grupą spotkaliśmy się o 8 30 przed szkoła  i po sprawdzeniu obecności wyruszyliśmy w trasę. Zajęcia rozpoczynały się o 10 30 i trwały do 12 00 i w dwóch grupach.W tym czasie dzieci naszej szkoły mogły dowiedzieć się o historii wypiekania pierników, o przyprawach jakie są dodawane do ciasta piernikowego. Ponadto sami uczniowie ugniatali ciasto, po czym rozwałkowywali je na odpowiedniej formie i uzyskiwali swoje pierniki gotowe do pieczenia. Kolejnym etapem naszych warsztatów było dekorowanie gotowych pierników lukrem w różnych kolorach, które suszyły się w piecu. Zabawa była przednia. Wszyscy dobrze się bawili trochę umazani lukrem. Po zajęciach dzieci zapakowały  do torebek swoje wypieczone i udekorowane pierniki. Atmosfera na zajęciach była bardzo miła. Kolejnym etapem naszej wyprawy była wizyta w Macdonaldzie. Wszyscy szczęśliwi i pod wielkim wrażeniem wróciliśmy do domu.