Dnia 7 listopada odbył się tegoroczny Miejski Konkurs Recytatorski klas I – III pod patronatem Burmistrza Miasta Oleśnicy w Szkole Podstawowej z Oddziałami Integracyjnymi nr 6 pod hasłem „Mój ulubiony wiersz”. Wystąpiło 42 uczestników z oleśnickich szkół podstawowych, którzy przygotowali swoje recytacje. Wszystkich uczestników i przybyłych gości przywitała dyrektor szkoły Pani Jadwiga Wieczorek. Uczniowie zaprezentowali wybrane przez siebie wiersze o różnorodnej tematyce. Jury wyłoniło zwycięzców konkursu – wśród nich III miejsce z klas drugich zajęła Gabrysia Goldberg z wierszem „Kurcze blade” Wandy Chotomskiej z kl.2 a przygotowana przez Panią Małgorzatę Smolak. Pozostali uczniowie, którzy z gracją i pomysłem oraz artystycznym przekazem reprezentowali naszą szkołę:
-Aleksandra Brożek kl.1b - „Na straganie” Jan Brzechw,
-Hanna Krowicka z kl.1 b -„Prośba Filusia” Maria Konopnicka,
-Antoni Krawczyk kl.2 b - „Na straganie” Jan Brzechwa,
-Aleksandra Kunaj kl.3 b - „Zakochana Sowa” Kalina Jerzykowska,
- Filip Zwierzyński kl.3a - „Sowa” Jan Brzechwa.
Gratulujemy wszystkim uczestnikom konkursu – każdy z osobna zasługuje na wyróżnienie ze względu na świetne przygotowanie i wysoki poziom opanowanych umiejętności scenicznych i recytatorskich! Gratulujemy!