25 października klasy IIb i IIc wyjechały do Wrocławia do Humanitarium.

Tu dzieci zwiedzały ekspozycję i poznały odnawialne źródła energii. Same mogły uruchomić urządzenia przy pomocy których można produkować prąd. Uruchamiając wiatraki dmuchawami zobaczyły, jak wiatr może być prądotwórczy. Dzieci poznały ,,Prawo przepływu'' i zobaczyły na czym ono polega. Same tworzyły fale wodne, które uruchamiały załączniki prądu. W ,,sali Doświadczeń '' dzieci przebrały się w białe fartuchy i zgodnie z instrukcją animatora tworzyły ,,puchnace farby''. Każde z dzieci mogło łączyć poszczególne składniki i je mieszać do uzyskania właściwego efektu. Następnie dzieci malowały grubą warstwą wytworzonych barwników swoje obrazki, które po zapieczeniu mogły zabrać do domu. Wszyscy czuli się jak prawdziwi naukowcy. Zwiedziliśmy też salę z łamigłówkami, gdzie były labirynty, kołyska  Newtona oraz ,,krzywy pokój'', który wzbudził najwięcej emocji. Dzieci mogły też produkować prąd przy pomocy luster, mogły też wejść w głąb tęczy, wykonanej z różnokolorowych sznurków.Na zakończenie oczywiście pamiątki. Bardzo podobał się zestaw do hodowli kryształków, do tworzenia tęczy, kostka gumowa z labiryntami dla myszek i wiele innych. Dzieci wracając stwierdziły, że była to najwspanialsza wycieczka. Dzięki wspaniałej zabawie dużo się nauczyły, to była prawdziwa naukowa przygoda.

mgr Ewa Kalitan