W dniu 28 października klasy 7A i 7B uczestniczyły w prelekcji oraz zwiedzaniu wystawy minerałów i skamieniałości, która czasowo mieści się w Powiatowym Centrum Edukacji i Kultury w Oleśnicy. Uczniowie mieli okazję podziwiać setki ciekawych okazów z całego świata zgromadzonych przez pana Janusza Talagę, ale też mogli wysłuchać ciekawostek dotyczących wystawy z ust samego kolekcjonera. Pan Janusz opowiadał o niespotykanych właściwościach poszczególnych minerałów, ich poszukiwaniu i szlifowaniu. Uczniowie mogli podziwiać "ducha" w krysztale górskim, minerał-światłowód czyli uleksyt, dwójłomny szpat islandzki, diament, meteoryt, ogromny ametyst, gipsową "różę pustyni" czy skamieniałe ryby. Okazy zachwycały kształtami i barwami. Na pewno warto było udać się na tak taką nietypową lekcję.