Dzieci z grupy 0 b 25.10.2019r. wzięły udział w zajęciach podczas, których kisiły kapustę, a także podsumowywały swoją wiedzę na temat przetworów na zimę. W czasie zajęć przedszkolaki zapoznały się z walorami smakowymi i zdrowotnymi popularnego polskiego przysmaku, jakim jest niewątpliwie kiszona kapusta. Dzieci dowiedziały się iż, kiszona kapusta, oprócz walorów smakowych, jest cennym źródłem wielu witamin.
Po tych wszystkich opowieściach dzieci zabrały się ochoczo do pracy: poszatkowaną kapustę wrzucały do przygotowanego w tym celu  naczynia glinianego, oraz marchew a także przyprawy tj. ziele angielskie, laurowy liść. Oczywiście każdą warstwę posypywały solą. Należy wspomnieć, że dzieciaki nie zapominały o jej dokładnym ugnieceniu w naczyniu tak, aż kapusta puściła sok.