25 września odwiedziliśmy Oleśnicką Bibliotekę „Pod Sową”. Uczestniczyliśmy w spotkaniu autorskim z Jakubem Skworzem – autorem książek dla dzieci i młodzieży.

Pan Jakub Skworz to dziennikarz i autor m.in. takich książek jak: „Księżniczka Adela i duszek Elbit”, „Wampirek Alfred i pierwsza podróż” czy też”Adaś Mickiewicz. Łobuz i mistrz”. Główną bohaterką tego spotkania była „Mania Skłodowska”. Autor opowiedział o książce, przedstawił  prezentację o losach i przygodach tytułowej postaci. Po prezentacji autor zadawał pytania dotyczące książki, a my mogliśmy otrzymać nagrodę w postaci zakładki do książki z osobistą dedykacją autora.

Spotkanie autorskie pozwoliło nam poznać Marię Skłodowską-Curie nie tylko jako wybitną uczoną, dwukrotną laureatkę Nagrody Nobla, ale również jako… małą dziewczynkę- marzycielkę, która dąży do spełnienia swoich pragnień.

Uczniowie klasy III a

Wychowawca Danuta Sodolska-Urbaniak