Akcja sprzątanie świata to międzynarodowa kampania, która wywodzi się z Australii. Po raz pierwszy odbyła się w 1989 roku, gdy 40 tysięcy mieszkańców Sydney wzięło udział w akcji sprzątania terenów portu. Od 1994 roku w sprzątaniu świata biorą udział także Polacy.  Temat tegorocznej edycji to "Nie śmiecimy - sprzątamy - zmieniamy!". Szkoła Podstawowa nr7 im. Jana Pawła II również włączyła się w tę ekologiczną akcję. W piątek 20 września 2019r.uczniowie na zajęciach utrwalali sobie swoją wiedzę  o konieczności segregacji śmieci, o recyklingu i o wszystkich zagrożeniach dla naszej planety ze strony człowieka. Koło teatralne na apelu rozpoczynającym Akcję Sprzątanie Świata-Polska 2019 przygotowało inscenizację , której treść przypomniała o podstawowych problemach związanych z ochroną przyrody. Klasy wraz z wychowawcami zbierały śmieci w okolicach szkoły, przypominając mieszkańcom tej okolicy  o „Nie śmieceniu-sprzątaniu-zmienianiu”

Zespół ds. Zdrowej Szkoły