W ramach już XVI edycji walizkowych spotkań z czytelnikami Dolnego Śląska do Oleśnicy przyjechała pisarka, tłumaczka i ilustratorka  książek dla dzieci i młodzieży Emilia Kiereś.

Spotkanie odbyło się 6 czerwca 2019 roku w gościnnej „Bibliotece pod Pegazem”. Zaproszenie otrzymała klasa 4C z polonistą Anną Kamińską - Kuś i bibliotekarką Małgorzatą Pochopień.

Nasi uczniowie mogli bliżej poznać  Emilię Kiereś i jej twórczość i aktywnie skorzystali z tej możliwości. Pani Emilia bardzo chętnie odpowiadała na wszystkie pytania, dawała rady jak dobrze pisać, polecała ulubione książki z dzieciństwa i  wspaniale zachęciła do sięgnięcia po książki jej autorstwa.

Pisarka podsumowując wszystkie spotkania w ramach akcji napisała w media społecznościowych: „Dziękuję Czytelnikom, którzy jak zawsze nie zawiedli! ❤️ Spotkania, co do jednego, były udane, rozmowy miłe, zabawne i ciekawe, a już ilość interesujących (i zaskakujących) pytań zadanych mi w Oleśnicy przeszła wszelkie oczekiwania!”

Małgorzata Pochopień