Uczniowie Szkoły Podstawowej nr 7 uczestniczyli dwudniowym wyjeździe do Srebrnej Góry.

Celem naszej wycieczki było pogłębienie wiedzy uczniów z wielu dziedzin nie tylko poprzez teorię, ale przede wszystkim poprzez doświadczenie i kontakt ze śladami przeszłości.  Uczniowie kształtowali  podczas wyjazdu odporność emocjonalną na lęk, stres, napotykane trudności. Aktywnie spędzili  czas w bliskim kontakcie z przyrodą.

Głównym celem naszej podróży była jednak Srebrna Góra. A tam…..

Poznaliśmy historię  budowy XVIII wiecznych twierdz na podstawie twierdzy Donżon w Srebrnej Górze, jak również okryte tajemnicą fortyfikacje z czasów Fryderyka Wielkiego. Niesamowite  spotkanie z żołnierzem 33 Historycznego Regimentu Srebrnogórskiego. Kolejną możliwość cofnięcia się w czasie, tym razem do XIV, XV, XVI wieku, czyli czasów świetności Srebrnej Góry dała nam emocjonująca wycieczka połączona ze zwiedzaniem tuneli i sztolni.

Pierwszy kontakt z technikami jeździeckimi, przejażdżki na pełnowymiarowej ujeżdżalni, slalomy, próby samodzielnego prowadzenia konia – to było dopiero przeżycie.

Jak Robin Hood uczniowie mogli się wykazać umiejętnością strzelania z łuku. Przez cały czas uczniowie uczestniczyli w grze terenowej, gdzie poznali umiejętności pracy z mapa i kompasem, jak również mogli  zintegrować  się jako zespół klasowy.

Wycieczka spotkała się z dużym entuzjazmem i wzbudziła mnóstwo pozytywnych emocji wśród jej uczestników.

Beata Rubaszewska