Dnia 20 marca 2019 pięcioro uczniów wraz z opiekunem wybrało się do urzędu wojewódzkiego na ogłoszenie wyników konkursu geograficzno- plastycznego pt: ,, Gran &the Magical Mineral’’.

Zebraliśmy się pod przystankiem PKS o godzinie 8.55 i o 9.10 wsiedliśmy do autobusu. Po godzinnej jeździe wysiedliśmy na Placu Grunwaldzkim, z którego udaliśmy się do Urzędu Wojewódzkiego. Uroczystość  zaczęła się o 11.00. Po krótkim  wstępie  i przemowie  Przewodniczącego Sejmiku Dolnośląskiego, zaczęło się rozdanie nagród. Po przedstawieniu zwycięzców konkursu każdy uczestnik otrzymał dyplom oraz drobny upominek. Następnie zostały przedstawiony krótki wykład na temat działania sejmiku dolnośląskiego i promowania naszego regionu. Po około 1.5 godziny uroczystość dobiegła końca. O godzinie 12.30 wsiedliśmy do autobusu i po 40 minutowej jeździe wróciliśmy do Oleśnicy. Niestety nikt z naszej szkoły nie został laureatem konkursu lecz świetnie bawiliśmy się przy robieniu naszych prac konkursowych.

Zuzanna Ubowska

Klasa 8a