W piątek, 15 marca dzieci z grupy 0 B miały na zajęciach niezwykłego gościa.

Odwiedziła nas pani Ewa Mielczarek, artysta plastyk współpracująca m. in. z oleśnickim BiFK – iem. Przygotowała i przeprowadziła z przedszkolakami dwugodzinne animacje i warsztaty plastyczne pod hasłem „Jak się bawić?”

Pokazała dzieciom jak można zrobić tzw. slime, gniotki z mąki i kisielu oraz rysunki na folii spożywczej. Później dzieci z zapałem przystąpiły do produkcji własnych „zabawek” i ich ozdabiania różnymi technikami, które podpowiadała dzieciom pani Ewa. Choć brokaty, cekiny i farby znalazły się w całej niemal sali a nawet na buziach, to efekty działań plastycznych i radość twórców rekompensowała chwilowy nieład. Niezwykłą pracę wykonały przedszkolaki rysując wspólnie na folii spożywczej pod kierunkiem naszego Gościa panoramę Oleśnicy.

Pani Ewa zaproponowała również dzieciom zabawy integrujące z chustą animacyjną. Kulminacją spotkania było poszukiwanie Skrzyni skarbów. By do niej dotrzeć przedszkolaki musiały odnaleźć szereg wskazówek ukrytych wcześniej w sali. Udało się, a na końcu czekała na dzieci skrzynia pełna złotych czekoladowych monet.

Było to niezwykłe zakończenie tygodnia. Spotkanie z panią Ewą Mielczarek odbyło się dzięki ogromnemu zaangażowaniu pana Piotra Cipyka, taty jednej z dziewczynek. Pani Ewie i Panu Piotrowi bardzo dziękujemy.

Bernadeta Prostak

View the embedded image gallery online at: