W środę 6 marca 2019 r. uczestnicy koła matematycznego z klasy I A bawili się w konstruktorów przy pomocy drewnianych klocków Linden.

Zajęcia nosiły tytuł „Spacer po mieście.” Na początku zajęć uczniowie rozmawiali o elementach miejskiego krajobrazu, różnych budowlach, zabytkach, mostach, rondach i parkach. Obejrzeli zdjęcia, które były inspiracją do zbudowania miasteczka. W trakcie budowania pochłonął  dzieci temat kolei i więcej wysiłku włożyły w budowanie  stacji, torów i pociągu.

Podczas  zajęć konstrukcyjnych  uczniowie rozwijali swoją sprawność manualną, przede wszystkim motorykę mała. Ta  wspólna  zabawa uczyła współpracy i podziału obowiązków. Wymagało to od Nich skupienia, a więc ćwiczona była też  koncentracja. Klocki Linden mają prostą formę i jednolity kolor, a to w naturalny sposób wpływa na rozwój wyobraźni i kreatywności. Następnym razem zaplanujemy dwie godziny, żeby budowle były okazalsze. Zachęcamy inne klasy do zabawy tymi wielozadaniowymi deseczkami.

Małgorzata Smolak