W ramach rozwijania kompetencji informatycznych zaprosiliśmy do naszej pracowni komputerowej babcie i dziadków naszych uczniów.

Razem z dziećmi przygotowaliśmy zajęcia, na których wnuczkowie uczyli seniorów posługiwania się komputerem. Było to bardzo pouczające spotkanie, ponieważ uczniowie musieli wejść w role nauczycieli i dzięki temu chętnie i zapałem poszerzyli swoje kompetencje informatyczne. Zajęcia pod nazwą Komputerowe ABC poparte były materiałami zamieszczonymi na blogu „E-siódemka to ma!!!”. Nasi seniorzy korzystali z nich wspomagani przez swoje wnuki. Zajęcia wzbudziły dużo emocji tak u starszych, jak i u dzieci, które z radością zapowiedziały, wspólne odrabianie zadań domowych przy komputerze wraz z dziadkami.

Agnieszka Gorzelak