Piątego marca w Szkole Podstawowej nr 7 im. Jana Pawła II odbył się turniej gry w Chińczyka.

Organizatorem była klasa 4c pod opieka wychowawcy, Beaty Rubaszewskiej. W turnieju uczestniczyło 48  uczniów klas 1-5.

Celem spotkania była promocja gier planszowych jako kształcącej i mądrej rozrywki. Kształtowanie umiejętności przewidywania, myślenia, budowania strategii i planowania działań. Uczenie samodzielnego podejmowania decyzji i przyjmowania skutków. Budowanie umiejętności współpracy i wzajemnych relacji.

Turniej składał się z trzech etapów. Pierwszy to rozgrywki czteroosobowych drużyn o zakwalifikowanie się najlepszych do drugiego etapu. Po emocjonującej godzinie gry 12 zawodników  zasiadło do kolejnych rozgrywek. Nad prawidłowym przebiegiem Turnieju czuwał Animator – Sędzia – uczeń klasy 4c pod okiem wychowawcy.

I nadszedł ostatni etap, w którym zasiadło czterech zawodników: Jakub i Michał z klasy piątej, oraz Amelka i Amelka z klasy trzeciej. Pod czujnym  okiem sędziów i dopingu rodziców w ostatnim momencie rzut kostką zmienił wynik gry  i ku zaskoczeniu obserwujących Michał będący  do tej pory na II miejscu  okazał się wyrzucić szczęśliwe numery, które dały mu zwycięstwo. I tak oto ostatecznie puchar mistrza otrzymał Michał Lazarowicz z klasy 5b. Pozostali zawodnicy za II, III i IV miejsce otrzymali nagrody rzeczowe.

Gra wzbudziła wiele pozytywnych emocji zarówno wśród uczniów, jak i rodziców.

Beata Rubaszewska